Krāsu terapija, II daļa

Pirms lasīt tālāk par krāsām vēlams skatīt Krāsu terapija, I daļa


Oranžā krāsa.

Oranžā krāsa ir sarkanās krāsas daļa, kas sajaukta ar dzelteno.

Oranžā ir gudrības, prieka, možuma, radošuma krāsa. Tā ir saistīta ar  mūsu emocionālo veselību un ķermeņa muskuļu sistēmu, palīdz pie depresijas, pesimisma, dziedina garīgās slimības, elpošanas orgānus, stiprina sirdi, paātrina vielmaiņu. Simbolizē saules gaismu, kustību, impulsivitāti, atvērtību, nodrošina harmonisku smadzeņu darbību, teicami izvada no organisma visu negatīvo.

Ja oranžā krāsa pārāk daudz tā rosina impulsivitāti, nervozumu. Uzturā var lietot ķirbi, mandarīnus, apelsīnus, jo tie satur oranžo staru.

Dzeltenā krāsa.

Dzeltenā krāsa rada dvēseles mieru, priecīgu un pacilātu noskaņojumu, stimulē intelektuālās spējas, likvidē grūtsirdību. Arī uzlabo redzi, vielmaiņu, dziedina bronhus.

Dzeltenā krāsa sargā no zemām enerģiju vibrācijām, atbild par prieku, drosmi, emocijām, vairo pārliecību, simbolizē gaisa enerģiju. Orientē uz nākotni, jauniem sasniegumiem, līdzsvaro enerģiju un nervu sistēmu. Tā spēj arī nogurdināt, ilgstošā tās ietekmē cilvēks kļūst vieglprātīgs, nenopietns.

Ja tā bloķēta, cilvēks ir neapmierināts, naidīgs, ar kompleksiem. Zeltaini dzeltenās nokrāsas ir veselīgas kā ķermenim, tā prātam. Augu valstī atbilst āboli, plūmes, citroni, banāni.

Zaļā krāsa.

Zaļā krāsa ir dabas augstāko vibrāciju krāsa, kas simbolizē cikliskos ritmus pasaulē. Tā nomierina, rada labu noskaņojumu, atjauno organismu, savieno garīgo un fizisko līmeni, līdzsvaro, nomierina veģetatīvo nervu sistēmu, izlīdzina enerģijas, stimulē drošības un pašpārliecinātības sajūtu. Zaļā krāsa uzlabo asinsriti, dziedē bronhītu, garo klepu, locītavu iekaisumus, dziedē rozi, čūlas, stabilizē asinsspiedienu.

Zaļā ir dzīvības pavediens, zemes enerģijas simbols, nemirstības, veselības, dziedināšanas krāsa. Papildina enerģiju, atbild par mīlestību, līdzcietību, stiprina vēlmi dzīvot. Nekad nedrīkst lietot audzēju gadījumā, jo zaļais stimulē augšanu.

Ja nogurums iesaka pastaigas mežā, pļavā. Lai aktivizētu zaļo krāsu organismā lieto vīnogas, olīves, salātus, lociņus, gurķus.

Gaiši zilā krāsa.

Gaiši zilā krāsa asociējas ar ūdeni un gaisu. Veicina intuīciju, pacietību, atklātību, sapratni, nomierina nervus, uzlabo enerģētisko aizsardzību, apskaidro apziņu, palielina drošības sajūtu.

Zilā krāsa ir antiseptiska, dziedina iekaisumus, labs līdzeklis pret augstu asinsspiedienu. Ar šo krāsu iespējams mazināt sāpes, karsoni. Palīdz kontaktēties ar cilvēkiem, veicina optimismu. Zilā krāsa simbolizē ūdens enerģiju (apziņu), spēju uzkrāt informāciju.

Tumši zilā krāsa.

Tumši zilā krāsa ir bezgalības simbols, visuma, sievišķās sākotnes krāsa, simbolizē mātišķumu, līdzcietību, dievišķo gudrību.

Šī krāsa sniedz domu skaidrību, mazina bailes, palīdz psihosomātisku problēmu gadījumā. Dziedniecībā izmanto elpceļu, plaušu slimību gadījumā, var regulēt vairogdziedzera darbību, palēnināt sirdsdarbību, mazināt iekaisumu, reimatismu, reiboni, mazina galvas sāpes, veido enerģētisko aizsardzību.

Violetā krāsa.

Violetā krāsa sevī apvieno vīrišķo un sievišķo sākotni, iemieso kustības un miera savstarpējo ietekmi.

Violetā ir attīroša, antiseptiska, sakrāla dvēseles krāsa, kas palīdz pieņemt pasauli, iedvesmo. Violeto var labi izmantot ļaundabīgu audzēju ārstēšanai. Var dziedēt depresiju un migrēnu. Izmanto aizsardzībai meditācijas laikā.

Atveseļošanās un līdzsvarošanās notiek pakāpeniski, papildus jāiedarbina ticība, pārliecība, kas izraisa reālas pozitīvas neiroloģiskas izmaiņas smadzenēs.

Vārdojums ilgai dzīvošanai.

Ai, bagāta Veļu māte,
Tavas šauras kamaniņas,
Kur tu mani pašu liksi,
Kur liks manas grabažiņas?
Atļauj man vēl laiciņu,
Šai zemē padzīvot,

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā