Krāsu terapija, I daļa

Ikvienam no mums ir savs viedoklis par krāsām, katram ir sava mīļākā krāsa un arī tāda, kas ļoti nepatīk. Vai iespējams ar krāsu palīdzību mainīt cilvēka fizisko, emocionālo vai garīgo stāvokli?

Sāksim ar gaismu. Gaisma rada krāsu un formu, tā ir elektromagnētiska enerģija, ko rada saules starojums dažādos viļņu garumos. Gaismas un krāsu dažādās frekvences dažādi ietekmē cilvēka organismu. Mēs esam enerģiju sistēma, ko ietekmē enerģiju svārstības. Pareizi koncentrējot un virzot krāsu vibrācijas uz problemātisko vietu mūsu ķermenī, mēs tajā atjaunosim līdzsvaru. Tiklīdz atjaunots līdzsvars, organisms atbrīvojas no toksīniem, negācijām un visa, kas traucē dzīvībai.

Latviskajā dzīves ziņā tradicionāli visvairāk tika izmantotas četras galvenās spektra pamatkrāsas  – sarkanā, zilā, zaļā, dzeltenā, kas liecina par līdzsvarotu un harmonisku tautas psihi. Šo krāsu enerģiju sajūtas ir šādas – sarkanais izsaka pārliecību par saviem spēkiem, dzeltenais norāda uz iekšējo brīvību, zaļais pašcieņa, zilais apmierinātība. Šīm četrām krāsām atbilst četras stihijas dabā, četri cilvēku uzvedības tipi un temperamenti.

Tātad krāsas var izmantot ārstēšanai un veselības nostiprināšanai, lai aktivizētu apziņas dziļākos līmeņus.

Baltā krāsa.

Baltā krāsa iever visu gaismas spektru. Tā simbolizē apziņu, mūžību, ir tīrības, garīgās apgaismības krāsa. Spēcinoša, vistīrākā enerģija, attīra un uzlabo, uzlādē visas cilvēka enerģijas sistēmas, veicina radošumu, taču tā ir duāla krāsa, jo balti ir gan Dieva svārki, gan Veļu mātes villaines.

Melnā krāsa.

Visuma krāsa, nakts, miers, noslēpums, atspoguļo bezgalību.

Arī melnā krāsa ietver visu krāsu spektru, taču ir tiešs baltās krāsas pretstats, tā izceļ gaismu. Daudzi izvairās no tās izmantošanas krāsu terapijā, taču to var izmantot aizsardzībai un, lai ļoti jūtīgs cilvēks nomierinātos, piezemētos. Vislabāk melnais iedarbojas kopā ar balto un palīdz līdzsvarot enerģiju. Melnais spēj aktivizēt to zemapziņas līmeni, kurā notiek dzīves un tās bezjēdzību pārvērtēšana.

Melnā krāsa atvaira negatīvu, ārēju enerģiju un bloķē to. Ne velti burvji, arī mācītāji nēsā melnu,  tā ir ļoti spēcīgu cilvēku krāsa. Tā noder meditācijai, lūgšanās un kritiskos dzīves brīžos.

Pārāk daudz melnā var izraisīt depresiju. Senie latvieši centās nelietot melno krāsu, taču tā ir piederīga arī Laimai un Mārai, jo Māru simbolizēja melna čūska.

Sarkanā krāsa.

Aktivitātes krāsa.

Sarkano krāsu dziedniecībā izmanto visintensīvāk. Ar to dziedina rozi – uz rozes skarta ķermeņa liek sarkanu un zilu audumu, vai papīru. Ar to dziedina asinsrites un dzimumorgānu slimības.

Sarkanā krāsa stimulē psihes darbību, radot spēka un enerģijas pieplūdumu, ja sarkanā par daudz var radīt agresivitāti, uzbudinājumu. Tā paaugstina asinsspiedienu, uzlabo asinsriti, dziedē ādas slimības, uzlabo atmiņu un redzi.  Sarkanā krāsa simbolizē uguns enerģiju, kaisli, aktivitāti, piesaista, pastiprina dzīvības enerģiju, attīra, sadedzina ļaunumu. Sarkano var izmantot, lai paaugstinātu ķermeņa temperatūru un aktivizētu asinis, asins cirkulāciju.

Sarkanās krāsas enerģiju satur visi augļi un dārzeņi ar sarkanu mizu. No dzīvnieku valsts produktiem šai krāsai atbilst lasis un forele. Var turēt ūdeni sarkanas krāsas traukā, kas divas stundas turēts saules staros būs uzlādējies ar sarkano staru.

Rozā krāsa.

Harmonija, maigums.

Rozā ir sirds mīlestības krāsa, piesaista maigumu, mīlestību, modina līdzjūtību. Palīdz stimulēt vairogdziedzera darbību, imūnsistēmu, nomierina, palīdz atrast atbildes.


Vairāk par krāsu terapiju un citam krāsām lasiet nākamajā rakstā, Krāsu terapija, II daļa

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā