Ziemas saulgrieži

Ziemas saulgrieži ir laiks, kad tumsas vara sasniegusi augstāko pakāpi, kad nakts ir visgarākā. Ziemas saulgrieži ir pasaules divējādās dabas – gaismas un tumsas, labā un ļaunā savstarpējā cīņa.

Sācies ledus laiks, daba ir pamirusi, dzīvas ir tikai saknes zem zemes. Sniega māte steidzas apsegt tumšo, sasalušo zemi ar baltu sniega segu.

Ziemassvētku eglīte

Senāk tuvojoties šim laikam ļaužu sirdis pildīja bailes, ka Saule varētu vairs neatgriezties. Tika veikti rituāli, veidotas maskas, lietas sveces, no salmiem veidoti puzuri. Ilgi meklēja simbolu, kurš varētu dot cerību, ticību un žēlsirdību. Tam bija jābūt augstam kā cerība, lielam kā mīlestība, saldam kā žēlsirdība. Tam bija jānodrošina labo garu klātbūtne. Egle kļuva par šādu simbolu.

Katrā egles dzinumā skujas sakārtojušās Laimas rakstā, katrā zara galā pa krusta zīmei. Zaļās skujas stāsta par dzīvību un nemirstību, mūžību.

Egles rotāšana ar āboliem, salmu dekoriem ir atgādinājums, ka saule un pavasaris atgriezīsies.

Saulgrieži ir svarīgākais laiks gada apritē, nozīmīgs rituāls, ar kā starpniecību jānodrošina labklājība un saskanīga turpmāko darbu gaita. Lai piesaistītu veiksmi, atbaidītu tumsas spēkus, sevi enerģētiski aizsargātu plaši lieto zīmes un simbolus.

Galvenā protams ir Saules zīme, kas simbolizē dzīvību, veselumu, mīlestību, bezgalību, drošu aizsardzību katrai dzīvai radībai un dzimtas turpinājumu.

Akas zīme ir jauna gada simbols. Tas ir pasaules pamats, kur caur simboliskiem akas grodiem, ko veido četri zelta krusti, veidojas tukšuma telpa jeb sākotne. Vēlams šajā laikā uz papīra lapas uzzīmēt Akas zīmi, kuras centrā ieraksta iecerētos plānus un darbus jaunajam gadam, uzrakstot arī izpildes termiņu.

Lai katram sava Saules zīme, lai katram sava Akas zīme, kurā ielikt veiksmi, labklājību, veselību!


Piedāvāju zemāk redzamo ziemas saulgriežu amuletu izlasi.

Pasūtot www.zimjuspeks.lv piegāde Latvijā bez maksas.

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā