Latviešu zīmes kāzu rituālam un laimei

Dzīves pamatā ir mīlestība. Mēs vēlamies mīlēt un būt mīlēti. Mēs vēlamies, būt laimīgi, lai mīlestība nekad nebeigtos, lai laulība būtu uzticības, cieņas, spēka pilna. Senie latvieši uzskatīja, ka derības ir noslēgtas kā uz zemes, tā debesīs.

Kāzas ir sievišķā un vīrišķā savienības nostiprinājums rituālā. Būtībā rituāli pavada mūs visu dzīvi. Tā mērķis ir piesaistīt uzticību, laimi, saprašanos, aizsardzību.

Debesu līmenī tās ir Saules meitu un Dieva dēlu kāzas, kas notiek vissakrālākajā kosmiskās telpas daļā:

Dieva dēli, Saules meitas
Vidū gaisa kāzas dzēra;
Mēnestiņš, tecēdams,
Tas pārmija gredzentiņus.

LD 33 763

Zemes līmenī tās ir meitas un puiši, kas vēlas doties dzīvē roku rokā.

Viens no veidiem kā palīdzēt nosargāt laulību un nodzīvot laimīgu dzīvi ir sakrālās latviešu zīmes, ko jau sirmā senatnē izmantoja mūsu senči, savu spēku, nozīmi tās nav zaudējušas arī šodien.

Arvien biežāk līgavas un līgavaiņi meklē pēc īstuma, pēc savējā, pēc emocionālā.

Svarīgi, lai zīmes būtu atveidotas pareizi un to kombināci ja atbilstu noteiktai kārtībai. Katra zīme protams pilda vairākas funkcijas, tādēļ svarīgi izvēlēties sev vēlamās zīmes.

Viena no pirmajām zīmēm, kas būtu jālieto kāzu simbolikā ir Saules zīme. Saule ir visa sākums – gaisma, siltums, kam lemts apspīdēt Jūsu laulību, mīlestību. To attēlo kā apli, rombu, vai kvadrātu, tātad laulības gredzens ir Saules simbols. Saules zīme izsaka vienotību, veselumu, harmoniju, drošu aizsardzību, sargā dzimtu. Piesaista enerģiju, gaismu, kas nolaižas no augstākiem esības plāniem.

Jumis ir dvīņu zīme, kas nozīmē pāris vai divi kopā, kur apvienota sievišķā un vīrišķā enerģija. Tā ir auglības, veiksmes, labklājības zīme, kas atbild par materiālo vērtību sargāšanu un vairošanu. Auglība attiecas ne tikai uz materiālo pasauli, bet arī uz cilvēka prātu, enerģiju, jaunu informāciju.

Māras zīme ir kā trauks, kurā liekam vēlmes un vajadzības. Tā sargā mājas pavardu, piešķir pamatīgumu, stabilitāti materiālajām lietām. Māra rūpējas par sievieti palīdzot mūža svarīgākajos, grūtākajos notikumos.

Māras krusts gādā par ģimenes labklājību un uzkrājumu veidošanos, palīdz kristībās, kāzās, ir veselības, auglības sargātāja.

Laimas grābeklīši un Laimas slotiņas gan attīra dzīves ceļu no nevēlamā, gan palīdz piesaistīt vēlamo.

Austras koks dod spēku, padomu un māca sajust savas dzimtas saknes.

Dieva zīme simbolizē Dieva svētību un padomu, tiekšanos uz pilnību, attīstību, aizsardzību, uzraudzību, paātrina radošos procesus. Mūsu senči ticēja, ka cilvēks ir līdzradītājs, bet dzīve un pasaule ir kā uzdevums. Dieva zīme aicina uzņemties rūpes un atbildību par ģimeni.

Bezgalības zīme simbolizē bezgalību, stiprina savienības, uzticību, mīlestību.

Zalktis nes sevī divas enerģijas izpausmes, kas apvienotas vienā – sievišķo un vīrišķo enerģiju. Cilvēki caur Zalkša zīmi labāk uztver padomus un gudrību.

Kā izmantot šīs zīmes?

Kā pirmais jāmin gredzens, kurā iegravētas stiprās latviešu zīmes. Gravējums gredzenam piešķir individualitāti, dziļāku domu, tas ir kā solījums – vēstījums. Šāds gredzens dod papildu spēku un veiksmi jaunajai ģimenei.

Protams rotājot svinību telpas vēlams izmantot sakrālo simboliku. Telpas griestu dekorēšanai senāk izmantoja puzurus, kas ir harmoniska, sakārtota Visuma simbols. Puzuri enerģētiski labvēlīgi ietekmē vidi un cilvēku, tā pamatformā var nolasīt Dieva, Māras, Akas zīmes. Svētku galda noformējumā var izmantot galda kartes ar latvju zīmēm. Svētku galdā jābūt rudzu maizes klaipam ar Māras krustu – veselībai, spēkam.

Kā lielisku dāvanu jaunajiem var dāvināt linu gultasveļu, dvieļus, galdautus ar zīmju rakstiem. Rotas lietas, pēc jaunā pāra dzimšanas datiem veidotu zīmju gleznu, kas būs kā atgādinājums par skaistajiem brīžiem,  par dotajiem solījumiem un enerģētiski sargās, uzmundrinās ikdienā!


Personalizētas spēka zīmju gleznas iespējams pasūtīt sazinoties ar mani sadaļā kontakti 

Vai arī zimjuspeks.lv internetveikalā

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā