Austras koks – saule un pavasaris

Ja vēlaties garu un laimīgu dzīvi, tad jūsu zīme ir Austras koks.

Tā ir pasaules kārtības un pavasara zīme, kuras galotnē rotājas Saule. Enerģija šajā kokā vienlaicīgi plūst abos virzienos – augot no zemes uz debesīm tā ietiecas debesīs, smalko vibrāciju un domu pasaulē, bet virzienā no debesīm uz zemi smalkās vibrācijas iemiesojas raupjajā matērijā. Arī gars un matērija ir vienoti izpaužoties atšķirīgi, gluži tāpat kā dabā saknes un zari attīstās vienlaicīgi veidojot enerģiju līdzsvaru.

Šādā modelī varam runāt par to, ka šodiena ir mūžam neapstādināmas laika bultas smaile – brīnumsvecīte. Un tik, cik tā izgaismo no pagātnes vai nākotnes, pieder šodienai. Abos virzienos augošā pasaulē pagātne un nākotne simetriski satiekas veidojot mūžīgo tagadni.

Latvju rakstos ir pārsteidzoši daudz Austras koku variantu – vismaz 53, taču dažos ir kāda simboliskās izpratnes problēma. Vairumam zīmju trūkst sakņu daļa, kas ir ļoti būtiska. Pagātne – saknes, it kā izpaliek, bet bez saknēm nebūtu stumbra un galotnes, tātad šodienas un rītdienas. Jo tālāk pagātnē mēs spējam ielūkoties, jo pilnvērtīgāka un nozīmīgāka ir tagadne un nākotne. Būtībā Austras koks apvieno mūsu senčus, mūs un mūsu bērnus. Katrai dzimtai, katram cilvēkam ir savs Austras koks.

Kā izmantot Austras koku?

Zīme jātur mājās goda vietā kā ģimenes un dzimtas sargātājs. Vēlams to nodot no paaudzes paaudzē, ik reizi papildinot ar kādu zariņu.

Zīme noteikti izmantojama kāzu noformējumā, lai enerģētiskā līmenī dotu spēku un padomu jaunajiem. Senie latvieši uzskatīja, ka derības ir noslēgtas kā uz zemes, tā debesīs, bet Austras koks vistiešākajā veidā simbolizē šo vienotību.

Kā gadskārtu zīme Austras koks iezīmē pavasara saulgriežus, tādēļ lieliski noderēs Lieldienās krāsojot olas, jo simbolizē izaugsmi, ģimenes vienotību. Lai piesaistītu svētību, saticību, saliedētu ģimeni, svētku rītā mājas tēvam jāsadala ola tik gabaliņos, cik mājā ļaužu, lai tiktu katram. Vēlams nokrāsot tik daudz olu, lai pietiktu dāvināšanai, ripināšanai, olu kaujām un zīlēšanai.

Ola ir ideāls dabas veidojums, jaunas dzīvības simbols. Kristīgajā pasaulē tā saistās ar Kristus atdzimšanu, augšāmcelšanos pārvarot šķēršļus – noveļot akmeni no kapa un dzīvības uzvaru pār nāvi.

Veidojot Lieldienu uguns rituālu, zemē pie uguns vietas ievelk četras Austras koka zīmes. Uguns tās svētīs un rituāla dalībnieki saņems stiprinājumu visam gadam. Uguns rituāls ir saruna ar augstākiem spēkiem, gaismas un dzīvības slavināšana. Ugunskuram ļauj izdegt, ogles un pelnus var savākt un izmantot dziedniecībā.

Arī pūpols, ko izmantojam veselības pērienam, lai atvairītu slimības, ir Austras koka variants. Veicot maģisko rituālu skaitiet stipros vārdus: ,,Apaļš kā pūpols, vesels ka rutks, lunkans ka žagars, sarkans kā ābols, zaļš kā zars, drošs kā lauva, veikls kā vāvere. Veselība iekšā, slimība ārā.”

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā