Gatavošanās Ziemassvētkiem

Gatavošanās svētkiem nozīmē mājas tīrīšanu, pīrāgu cepšanu, rotājumu gatavošanu un svētku drēbju gādāšanu.

Svētki jāsagaida tīrā, sakārtotā vidē, lai ir vieta kur ienākt jaunām enerģijām. Kopš seniem laikiem par to runā dainas.

Eita, bērni, skatīties, kas pa namu buldurē:
Ziemassvētki namu slauka, visus traukus cilādami.

33 258

Tīra, mazgā, uzkopj māju.

Vispirms kārtīgi izvēdina telpas, lai negatīvā enerģija izvējo. Mazgājot grīdu pie ūdens jāpieber trīs šķipsniņas sāls un pāris pilieni ēteriskās eļļas, piemēram lavandu eļļa.

Laimas slotiņa

Ar degošu kadiķīti jāizstaigā un jāizkūpina visas telpas, lai dzēstu kaitīgo enerģiju.

Svarīgi atbrīvot mājokli no nevajadzīgām lietām. Kad māja tīra, tā noteikti jārotā, jāpušķo. Svarīga rota ir puzuri, kas veidoti no dabas materiāliem un simbolizē kustību, dinamiku, sakārtotu, harmonisku vidi. Puzuru rotāšanai izmanto krāsainus dzīparus, smilgas, putnu spalvas, olu čaumalas, kaltētus ziedus. Ja rotājumi ir putnu spalvas, tad tās ir kā Laimas slotiņas, kas attīra ceļu un telpu ap sevi visos virzienos, aizslaukot nevēlamo.  Raiba dzija ir auglības vēlējums, sarkana piesaista enerģiju, oranža dziedina depresiju, veicina dzīves prieku, dzeltena orientē uz radošumu, zaļa piesaista veselību un labklājību, zilā cerības.

Vienkāršākais rotājuma veids ir ābols vai kartupelis, kurā saspraustas smilgas, sausie ziedi un tas piekārts garā diegā pie griestiem. To sauc par saulīti. Īsto puzuri veido no auzu, rudzu vai miežu salmiem, niedrēm. Svarīgi, lai šie rotājumi kustētos, jo puzuris palīdz atbrīvoties no nomākta garastāvokļa. Divu piramīdu forma simbolizē garīgo un materiālo pasauli, gaismu un tumsu, bet zeltainā salmu krāsa izsaka atdzimstošās gaismas ideju, uzmundrina.

Kustīgos simbolus vēlams kārt gan telpas centrā, gan tumšākos istabas stūros, kur uzkrājas negatīvā enerģija.

Pilna Māras istabiņa
Sīku, mazu šūpulīšu:
Vienu Māra kustināja,
Visi līdzi līgojās.

RLB 1872 – 1

Pie mājas pušķošanas iederās arī Ziemassvētku aromāti. Kādam tie saistās ar pīrāgu vai piparkūku smaržu, kādam ar mandarīnu un apelsīnu aromātu vai ēterisko eļļu patīkamo sajaukumu. Kādam ar eglītes, kadiķīša un  dažādu garšvielu aromātu. Spēcīgs aromāts ir krustnagliņām, kuras saspraustas mandarīnos.

Padoms

Pagatavo smaržu esenci savam mājoklim. Ziemassvētku noskaņu visvienkāršāk radīt ar tām pašām garšvielām, kuras izmanto piparkūku un svētku cepumu cepšanā – kardamonu, kanēli, krustnagliņas, koriandru un anīsa sēkliņas, smaržīgos piparus, vaniļu. Der arī lavanda, citronzāle, rozmarīns.

Burciņā liec garšvielas, saspaidi, tad visu pārlej ar verdošu ūdeni un uzliec burkai vāku. Atstāj, lai atdziest, tad uz nedēļu ieliec ledusskapī. Pēc tam izkās, šķidrumu pārlej citā burciņā. Iegūto esenci lej aromlampas šķīvītī un zem tā novieto aizdegtu tējas sveci.

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā