Ūdens dziedniecībā I daļa

Ūdens caurstrāvo ikvienu no mums, rosina darboties, palīdz atgūt veselību. Tas baro organisma šūnas, regulē siltumu, izvada kaitīgās vielas un pārstrādātās atliekas.

Kas ir veselība? Fiziska, garīga un sociāla labklājība.

Kopš seniem laikiem viens no veidiem kā atgūt un saglabāt veselību ir kvalitatīvs ūdens, ko lietojam ikdienā. Tā dziedinošais spēks tiek izmantots gan mazgājoties, gan rituālu un maģisku darbību veikšanai.

Ūdens vietas vienmēr turētas godā, īpaši avoti, jo ir pazemes dievību dāvana cilvēkiem un pārejas vietas starp dažādām pasaulēm.

Ir dažādi avoti – kāpjošie, krītošie un slāņveida.

⬤ Kāpjošie nāk no dziļākiem slāņiem un veido smilšu burbuļus vai mutuļus.

⬤ Krītošie parasti atrodas nogāzēs, upju ielejās.

⬤ Slāņveida avoti ir krītošo avotu paveids, kam iztekas vieta plašāka un pie tās veidojas dūksnains avota purviņš.

Katram avota veidam ir savas īpašības. Sēravotos, ģipšavotos, kaļķavotos, dzelzsavotos un dzidravotos ūdens garšu nosaka to sastāvs.

Kaļķavotam nav izteiktas garšas, tas izplūst no dolomīta slāņiem un iežiem, kas satur daudz kaļķakmens, tas izmantojams dzeršanai.

Dzelzsavoti izplūst no smiltsakmeņu iežiem, kas satur daudz dzelzs. Ap avotu veidojas oranžbrūni nogulsnējumi, kurus veido dzelzs baktērijas. Pārsvarā ūdens ir dzerams, jo dzelzs piejaukums nelielā daudzumā nav kaitīgs, bet garša ne visai laba. Tā dziedinošo spēku izmanto mazgājoties, dzerot, rituālu un maģisku darbību veikšanai, kā arī ēdiena gatavošanai.

Vispopulārākie ārīgai un iekšķīgai lietošanai ir sēravoti, lai gan tiem piemīt stipra piegarša un puvušu olu smaka. Avota izplūdes vietā vērojamas neparastu krāsu baktēriju kolonas – baltas, sārtas, koši zaļas, dzeltenas. Tās veidojas vietās, kur saskaras kūdra un ieži, kuri satur ģipsi. Sēravotu ūdens ļoti ātri zaudē dziednieciskās īpašības, tādēļ ieteicams glabāt tikai pāris dienas.

Līdzās veselības avotiem agrāk izplatīti bija acu avoti, kuru ūdens palīdzēja pie acu kaitēm. Vairums no tiem ir kāpjošie avoti, kas plūst uz augšu un atgādina acs formu, tādēļ uzskatīti par simboliskām Zemes acīm.

Ņemot ūdeni pie avotiem vienmēr kā pateicību vēlams atstāt ziedojumus. Visbiežāk tā ir kāda monēta, bet ziedo arī dzīparus, prievītes, kuras var mest avotā vai uzkārt līdzās augošos kokos. Interesanti ir vērojumi un nostāsti par avota ūdens īpašībām.

,,Kas iet pēc ūdens, noliek kādu ziedu. Apkārt tuvumā visi koki apkarināti ar dzīpariem, prievītēm un nēzdogiem. Pie avota jāiet vienam pusnaktī un pavisam klusu. Avotā ūdens burbuļo, un tikai tad ūdens ir veselīgs, kad dabū iesmelt ar visiem burbuļiem. Ja nāk dienā un barā, tad burbuļu nav.”

  LFK 194, 741

Kopš sendienām ļaudis ticēja, ka ūdens spēj novērst un paņemt uzbrukušo slimību gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Īpaši stiprie buramvārdi vienmēr saistīti ar jūru un ūdeni.

,,Asins, tev būs mierā stāvēt, ūdens, tev būs projām tecēt, sāpes, tev būs rimt, vaina, tev būs dzīt.”

Var griezties ar lūgumu pie Ūdens mātes:

,,Ja cilvēks ir slimojis ilgi un nevar izveseļoties, tad Lielās piektdienas rītā jāiet pie tāda strautiņa, kas tek uz rītiem un priekš saulītes jānomazgājas un jāsaka: ,,Es tev lūdzu, Ūdens māte, atdod man veselību!” Tad iemet kādu ziedojumu un iet uz mājām, tikai nedrīkst atpakaļ skatīties.”

Dziedināšana notiek pūšot elpu ūdenī vai uz sāls un domās skaitot stipros vārdus. To sauc par pūšanu, appūšanu, pūšļošanu vai vārdošanu. Tā ir dziedināšana ar īpašu stipro vārdu palīdzību, kas ietver sakrālas skaņas. Katrs vārds ir jāizsaka precīzi, ievērojot pareizo intonāciju un ritmu. Dzīvības enerģija koncentrējas tajās organisma vietas, kur visvairāk nervu galu, un balsenē to ir ļoti daudz.

Jebkurš ritmisks teksts ir augstas vibrācijas lādiņš, kad enerģija kāpj debesīs un staro no sirds uz sirdi. Apvienoti ar dziednieka darbību tie sasniedz mērķi, kas parastā veidā grūti sasniedzams.

Lai bij vārdi, kam bij vārdi,
Man pašam stipri vārdi:
Daugaviņu noturēju,
Mietu dūru vidiņā.

LD 34131

Vārdus nav vēlams pierakstīt, jāatceras no galvas, lai tie sasniegtu mērķi, svarīgi kā tos pasaka. Buramvārdi ir saistīti arī ar pašsuģestiju, lai iedarbotos, tiem jānotic. Skaņa var gan sagraut, gan izdziedināt. Veidojot mierīgas, mīlestības pilnas vibrācijas, organisms tiek attīrīts no postošām enerģijām. Var pūst Elpu var pūst arī tieši uz slimās vietas un pamīšus skaitīt buramvārdus.


Turpinājums par ūdens dziedniecību sekos II daļā – Ūdens dziedniecībā II daļa

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā