Novembris – Vēja mātes padomi

Oktobris – pēdējo lapu, rudens vēju, gājputnu un Veļu mēnesis. 15. oktobris veltīts Vēja Mātei, lielajai šūpotājai, auklētājai, mierinātājai un postītājai. Nenogurstoši tā slauka ļaužu pagalmus, ceļus un domas, bet naidīga kļūst pārtopot vētrā.

 Ir kāds koks, kas līdzinās Vēja mātes pretrunīgajai dabai un tā ir apse. Tās lapas dreb, čaukst, trīc un šņāc vējā, tās valoda ir izteikti neritmiska.

Interesanti, ka katram vēja virzienam ir sava atšķirīga enerģija – ziemelis palīdz aizpūst šķēršļus, dienvidu vējš dod spēku ideju realizēšanai, austrumu vējš palīdz izvēlēties pareizo virzienu mērķu sasniegšanai, bet rietumu vējš palīdz ieraudzīt galarezultātu.

Kā lūgt padomu Vēja mātei

Uzrakstiet savu vēlēšanos uz nelielas lapiņas (panākumi, veiksme, izpildes termiņš), vējainā dienā atrodoties klajā vietā, turot zīmīti izstieptā rokā pagriežas pret ziemeļiem un saka: ,,Ziemeļu vējš, kas pie mākoņiem augstiem lido, lūdzu aizpūt visus šķēršļus ( nosauc vēlmi) no mana ceļa.”

Pagriežoties pret austrumiem saka: ,,Mirdzošais austrumu vējš, lūdzu palīdzi piesaistīt pareizo informāciju!” Uz dienvidiem saka: ,,Maigais dienvidu vējš, iedves pārliecību par savu varēšanu, spēku.” Uz rietumiem: ,,Rietumu vējš, jo augstāk tu celsies, jo drīzāk piepildīsies iecerētais.” Zīmīti palaidiet pa vējam, lai aizlido.

Rituāls veselības uzlabošanai

Vējainā laikā izejot lauka pāris reižu dziļi ieelpo un izelpo. Vēršoties pie Vēja mātes saki: ,,Varenā Vēja māte! Lūdzu palīdzi atgūt veselību, kļūt veselam.” Pēc tam lēni ievelkot elpu domās saki: ,,Veselību ieelpoju, ieelpoju, ieelpoju…” Garā izelpā, kas divreiz pārsniedz ieelpu, saki: ,,Slimību izelpoju, izelpoju, izelpoju…”Var nosaukt kaiti no kuras vēlas atbrīvoties. Vēlams veikt vismaz 12 šādas ieelpas un izelpas vairākas dienas pēc kārtas.

Līdz oktobra vidum steidz aizlidot zosis un dzērves, vienīgi gulbji tā īsti nesteidzās un paliek pēdējie.

Piena ceļš

Kad biezie miglas vāli saveļas kamolos un kaut kur tālos mežos vilki sāk gaudot sākas Veļu laiks. Parasti mirušo pieminēšana un godināšana, kā var spriest no senām liecībām, ir no Miķeļiem līdz Mārtiņiem.

Sena teika stāsta, ka Debesu vārti atrodas Piena ceļa izliekuma pretējā pusē. To sauca par Dvēseļu upi, un pēc nāves dvēseles gaidīja Strēlnieka durvju atvēršanos rudens saulgriežos, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Saskaņā ar šo pieņēmumu atgriešanās, jeb reinkarnācija varēja notikt tikai pavasara saulgriežos caur izeju Dvīņu zvaigznājā. Mūsu identitātes kods ir dvēsele, kas kādu laiku dzīvojusi fiziskajā veidolā, atstāj vielisko apvalku un atgriežas Smalkajā pasaulē jeb Aizsaulē.

Pastāv ticējums, ka 28. oktobris – Simjūda diena ir galvenā un pēdējā Veļu laika diena. Reizēm šajā dienā migla līstot kā aukstas asaras.


Lasiet tālāk par rudens sajūtām un veselības padomiem nākošajā rakstā ”Novembris – Zaļais medus veselībai”

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā