Latvietim sava zeme ir svēta

Velc, Dieviņ, zelta jostu
Apkārt manu tēvu zemi;
Lai mirdz mana tēvu zeme
Kā actiņa gredzenā.

Latvietim sava zeme ir svēta.

Dzimtas un cilts pastāvēšanas pamatā ir savas Zemes saglabāšana. Gadsimtu gaitā vairākkārt mainījusies valsts vara, to apdraudējuši dažādi karapulki un izaicinājumi.

Nevienam es nedošu
Tēva zemi niecināt;
Pats es aru, pats ecēju,
Kā irbīte purināju.

Dainas ir mūsu dārgākā garamanta, kas pauž informāciju par dažādiem laikiem, dievībām, par dzīvesziņu, likumiem, tautas garīgās dzīves izpratni un dzīvošanu vispār.

Mitoloģijā matērija ar tās dažādajiem spēkiem un veidiem ir dievietes Māras ziņā. Māra – dievišķā Zemes māte jeb Lielā Pirmmāte un Dievs – Debess tēvs ir viena no vecākajām un dziļākajām atklāsmēm.

Zemes māte  ir kopīgais nosaukums auglības, dzimšanas, nāves un atdzimšanas procesiem. Folkloras tekstos to uzrunā kā ,,mīļa, balta”, paužot pazemību un izrādot godu.

Ļaudis vienmēr tiekušies pēc pilnības un pamatā tam ir tikums. Vārds – tikums – mūsu kultūrā ir īpašs vārds, tas ir sinonīms čaklam, strādīgam, dvēseliski bagātam. Darba tikums palīdz atgriezties pie savām saknēm, nedzīvot tikai šodienai, bet apliecināt sevi kā dzīvotspējīgu nāciju.

Lai ietu uz priekšu, jāapzinās, no kurienes nākam, kur smelties spēku. Zīmes un zīmju raksts ir savdabīgas ceļazīmes. Tās aicina dziļāk ielūkoties sevī, saprast dzīves uzdevumu un vajadzības, uzņemties atbildību par nakotni. Pazuduši esam, ja gaidām, lai citi mūs celtu, stiprinātu, aizstāvētu.

Akas zīme

Savas valsts dibināšanas svētkos uzvilksim Akas zīmi un vidū ieliksim vēlējumu mūsu zemei.

Ko simbolizē Akas zīme? Tā runā par pasaules pamatu, kur caur simboliskiem akas grodiem, ko veido četri zelta krusti, veidojas tukšuma telpa jeb vieta jaunai sākotnei. Četri zelta krusti, četri saulgriežu notikumi, četri mūža posmi. Akas zīme ievada Saules gadu, tā tiek saistīta ar pašu Sauli, ir gudrības un izziņas simbols.

Zīmē savienojas augša ar leju, debesis ar pazemi, tā ir kā vārti uz citu pasauli, uz informatīvo lauku, kur katrs var piedalīties sava likteņa veidošanā, izsakot konkrētu lūgumu likteņa dievietei Laimai, un iesēt cerību. Viss, ko mēs dzīvē sasniedzam, iet caur dvēseles vārtiem, un no tā, cik plaši tie ir atvērti, atkarīga sasniegto mērķu pilnība.

Akas zīme veido spēcīgu aizsardzību, spēj pasargāt no nelaimes.

Lai kādas situācijas dzīvē, lai kādi cilvēki nāktu dzīves ceļā, latviskā dzīves gudrība un tikums dod padomu. Gudrība palīdz tikt galā ar grūtībām, ikdienas darbiem.

Šodiena no mums prasa īpašu izturību, mērķtiecību, apdomību un vienotību. Būsim apņēmības pilni dzīvot, strādāt un rūpēties par savu zemi, par savējiem!

Lai Gaisma vienmēr uzvar tumsu, lai drošība, veselība un uzplaukums!


Gaidot mūsu valsts svētkus, laikā no 07/11/2020 – 18/11/2020 visām spēka zīmju rotām un aksesuāriem “Dzīvības ugunskurs” un “Saules mūžu Latvijai” atlaides līdz 33%!

Pasūtot rotas zimjuspeks.lv internetveikalā, piegāde ar Omniva pakomātiem visā Latvijā bez papildus maksas.

0
    0
    Pirkumu grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties veikalā